O nas

Przedszkole swoją działalność rozpoczęło 01.09.1981 roku. Siedzibą placówki był budynek przy ul. Parkowej 4 ( nad stawem). Od grudnia 1986 roku siedzibą przedszkola jest obecny budynek. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Danuta Atamańczuk, która swoją funkcję pełniła do marca 1997 roku. Od 17 marca 1997 r. przedszkolem kierowała Jadwiga Dobosz, zaś funkcję wicedyrektora od 2002 roku pełniła Mieczysława Żuk. od 1 września 2018 roku dyrektorem placówki została Kamila Kryś-Dynia, wieloletni nauczyciel i logopeda. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Oborniki Śląskie. Nadzór pedagogiczny nad placówką pełni Dolnośląskie Kurator Oświaty we Wrocławiu. Przedszkole jest czynne 11 miesięcy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-17.00. Placówka mieści się w budynku przy ul. Sikorskiego 2. W placówce funkcjonuje 9 grup dzieci.

Liczba dzieci w całym przedszkolu wynosi 195. Ilość dzieci w grupie uzależniona jest od wielkości pomieszczenia, w którym znajdują się dzieci. Średnio na grupę przypada 23 dzieci. W naszym przedszkolu staramy się podchodzić indywidualnie do każdego dziecka zgodnie z jego linią rozwoju. Wspomagamy wszechstronny jego rozwój poprzez prowadzenie działań edukacyjnych i opiekuńczych aktywnymi metodami pracy. Rozwijamy wszystkie sfery aktywności dziecka aby mogło wyrażać siebie poprzez twórczość plastyczną , muzyczną i teatralną. Nasze dzieci aktywnie uczestniczą w życiu społecznym w najbliższym środowisku. W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia : języka angielskiego, terapia logopedyczna, logorytmika,  zajęcia umuzykalniające.